Uroda

Zawsze Perfekcyjna

Kiedy należy zrealizować rezonans?

Aktualnie lekarze coraz częściej sugerują, iż tomografia komputerowa przeciwwskazania ma, pomimo, iż nie są one niepokojące dla życia, to jednakże są w stanie mieć wpływ na skonstruowany przez nas organizm, a tym samym na nasze zdrowie. Z tego też względu badanie, którym jest tomografia komputerowa przeciwwskazania wyróżnia w głównej mierze dla kobiet, które znajdują się w okresie ciąży i w wieku rozrodczym. W tym okresie tomografia komputerowa przeciwwskazania mieści wówczas badania w obrębie brzucha oraz miednicy u kobiet.

Jeśli tomografia komputerowa musi zostać przeprowadzona w okresie, kiedy tak właściwie kobieta jest w ciąży używa się szczególnych osłon na ciało. Dużo przeciwwskazań obejmuje też dzieci, jakie mają poniżej dwóch lat, zaś w tym wypadku badania te wykonać należy na stricte uzgodnionych zasadach. Pacjentów, którzy nie są w stanie zostać poddani tomografii komputerowej podzielono na kilka grup. Jedną z grup są pacjenci, których kategoryzuje się do grupy podwyższonego ryzyka. Do grupy tej przynależą przede wszystkim: pacjenci z wywiadem uczuleniowym, że chorobami tarczycy, z niewydolnością wątroby oraz z przewlekłymi chorobami płuc. Badanie, jakim jest rezonans magnetyczny polega w głównej mierze na umieszczeniu ewentualnego pacjenta w komorze aparatu.

W aparacie tym znajduje się stałe pole magnetyczne, jakie cechuje się wybitnie wysoką energią. W skutku przeprowadzania badania, jakim jest rezonans magnetyczny, powstają linie pola magnetycznego, które ustawiają się wokół ciała ludzkiego – więcej o tym na biorezonans. Prócz tego sam aparat, jakim wykonuje się badanie, jakim jest rezonans magnetyczny nadaje fale radiowe. Fale te docierają do niemal wszystkich tkanek, jakie znajdują się w organizmie ludzkim, wzbudzają powstawanie podobnych fal, a to zwane jest rezonansem magnetycznym. Fale, które wytwarzane są przez ludzki organizm z kolei odbiera aparat. Rezonator używa w swej pracy jądro atomu wodoru, zaś dzięki temu, że liczba jąder wodoru w różnych tkankach jest różna, daje to możliwość zdobycia obrazu.

Potem z pomocą komputera ustalamy rezonans magnetyczny, co dopuszczalne jest dzięki wykonaniu zagmatwanych obliczeń. Rezonans magnetyczny nie wykorzystuje podczas badania promieni rentgenowskich, co sprawia, że nie ingeruje w niesprzyjający sposób w organizm człowieka.

Redakcja

Back to top