Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Uroda

Zawsze Perfekcyjna

Blog w sieci – zalążek informacji i wspomnień

Zapisywanie pamiętnika jest zajęciem, jakie uprawiają ludzie od wieków. To naturalnie dzięki pamiętnikom zachowała się wiedza sprzed lat. To naturalnie dzięki pamiętnikom dostępny jest także obraz dawnych epok. We nowoczesnym świecie pisanie dzienników papierowych powoli odchodzi do lamusa.

W miejsce pamiętnika papierowego są blogi, inaczej pamiętniki internetowe typu https://wiadomoto.pl/. Jest jednakże obszerna różnica między takim dziennikiem papierowym a blogiem. Dziennik papierowy był o wiele bardziej osobisty. Tudzież bloga, jaki jakkolwiek funkcjonuje w internecie, może czytać każdy. Co prawda internet gwarantuje pewną ochronę własności osobistej, lecz oraz tak wszyscy mogą posiadać dostęp do zapisu wspomnień lub przeżyć. Pamiętnikarstwo uprawiane jest także w social środki masowego przekazu.

Social media to, poza blogami, przeróżne portale społecznościowe, muzyczne i inne, na których ludzie poznają się, zamieniają doświadczeniami, zwierzają się sobie. Prowadzenie pamiętników internetowych jest niesłychanie legendarne wśród młodych ludzi.

Należy jednakże wiedzieć, że tego typu zwierzenia prowadzą także niektóre gwiazdy, jak i politycy. Nie ulega wątpliwości jednakże, że takie blogi osób publicznych różnią się od pamiętników osób zupełnie anonimowych. Politycy na swoich blogach najczęściej komentują najświeższe doniesienia z życia polityki, a także wchodzą w polemiki światopoglądowe ze swoimi przyjaciółmi z rządu.

Gwiazdy natomiast donoszą o swoich koncertach, pokazach mody czy filmach, w których zagrały. Blog jako pamiętnik ma prawo być zupełnie anonimowy, ale niektórzy lokują na nim swoje zdjęcia, piszą czym się zajmują, skąd pochodzą. To rodzaj pewnego oczyszczenia, albowiem oraz tak piszą o rzeczach, jakie inni ludzie odczytują na odległość. Czasami jednakże zdarza się, iż poprzez treści umieszczane na blogu dana figura jest szykanowana w swoim środowisku, dotyczy to w głównej mierze dzieci. W następstwie tego także wszyscy rodzice powinni być czujni oraz zwracać uwagę na to, co robi ich dziecko w sieci i jak to na niego wpływa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja

Back to top