Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Uroda

Zawsze Perfekcyjna

Czemu soki tłoczone są tak popularne

Każdy wie bardzo dobrze, że owocowe soki są bardzo zdrowe. Jednak to, co czasami można znaleźć na sklepowych półkach niekoniecznie można nazwać prawdziwym sokiem. Syrop glukozowy, cukier, kwas cytrynowy czy niekiedy i barwniki i konserwanty – w wielu kartonach i butelkach jest ich więcej niż owoców. Takich produktów zdecydowanie należy unikać, bowiem dadzą one niewiele zdrowotnych korzyści, a w większej ilości mogą być wręcz szkodliwe.

Zdecydowanie lepiej kupować soki zrobione tylko z koncentratów, a najlepsze i najzdrowsze są tłoczone na zimno. Te od całkiem niedawna zaczęły się pojawiać w sklepach, i praktycznie od razu zaczęły się cieszyć ogromną popularnością, gdyż mają wiele zalet. Po pierwsze produkuje się je wyłącznie ze składników naturalnych, bez żadnych dodatków i polepszaczy. Przez to są one pełne minerałów i witamin, a także bardzo potrzebnego błonnika. To również jest zasługą używanej do ich wytworzenia technologii. Soki takie tłoczy się bowiem na zimno, co pozwala uniknąć niszczącej składniki odżywcze termicznej obróbki.

Jeżeli taki produkt ważny ma być kilka miesięcy, to producent zdrowych soków dodatkowo może przeprowadzić pasteryzację.

Pasteryzacja ta nie trwa długo, co niszczy skutecznie wszystkie bakterie, równocześnie zostawiają pełnowartościową zawartość. Tłoczone soki często rozlewa się do foliowych worków z kranikami. Dzięki temu ich nalewanie jest niezwykle praktyczne i wygodne, a jednocześnie kranik sprawia, że do środka nie przedostaje się powietrze mogące spowodować zepsucie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja

Back to top