Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Uroda

Zawsze Perfekcyjna

Podejście do pacjenta i dyskrecja lekarza – gdzie odnaleźć polecanego doktora?

Jest niesłychanie istotna kwestią, gdyż zezwala na stworzenie stosownej atmosfery w gabinecie, bowiem jej brak może świadczyć o złym usposobieniu pana doktora. Lekarz przyjazny pacjentowi, uprzejmie zaprosi go do gabinetu, wskaże krzesło na którym wolno usiąść, po czym przystąpi do wywiadu. O podejściu do pacjenta może świadczyć sposób w jaki ten wywiad jest przeprowadzany, czy lekarz komentuje odpowiedzi na nasze zapytania, kpi z nas, lub poniekąd uspakaja. Ma to wpływ nie jedynie na samą wizytę lecz również na jej dalszy ciąg, bo w momencie w jakim pacjent czuje się komfortowo wizyta jest mniej nieprzyjemna.

Niestety jednakowoż dzisiaj są lekarze, jacy zachowują się w taki sposób, że pacjent ma doświadczenie że siedzą w gabinetach za karę. Jak najbardziej dają to do zrozumienia pojedynczym pacjentom którzy wchodzą do gabinetu.

Wielu takich doktorów zostaje następnie niesłychanie nisko ocenianych na witrynach na jakich prowadzony jest ranking lekarzy – przetestuj BliskiLekarz.pl. Nie warto iść do takich znawców, a także ostrzec przed nimi inne osoby, być może gdy zmniejszy się frekwencja zmienią swój stosunek do pacjentów, a co za tym idzie polepszy się jakość wykonywanych przez nich usług. Biały personel jest zobowiązany przestrzegać zagadki lekarskiej, jednak w wielu wypadkach niestety jest ona łamana. Kiedy wchodzimy do gabinetu a lekarz komentuje wygląd bądź też również symptomy choroby poprzedniego pacjenta, jest to niedopuszczalne zachowanie. Jednakże nasze milczenie jest przyzwolenie na tego typu posunięcia. Także w poradni kobiecej, gdy pielęgniarka na całą poczekalnie wykrzykuje pytając która z kobiet jest w ciąży, bądź również indywidualnie po nazwisku.

Prawdziwa dyskrecja polega na tym że lekarz rozmawia z pacjentką o jej przeszkodach, ale wyłącznie do momentu aż ona wyjdzie z gabinetu, gdy wkracza następna jednostka to poświęca uwagę jej dolegliwością a nie poprzednich pacjentów. Dużo ujemnych komentarzy można później przeczytać na witrynach gdzie prowadzony jest ranking lekarzy. Jeżeli lekarz się przy nas będzie zachowywał w sposób karygodny możemy go upomnieć, bądź też również wyjść z gabinetu, i umówić się na wizytę do innego specjalisty. Zachowanie lekarza jest uzależnione od tego czy pacjenci mu na to pozwalają, oraz jaka będzie ich riposta na daną nowinę, przez niego do nich wypowiedzianą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja

Back to top